Szkoła jest bogata w tradycje sportowe i  z nich słynie. W tekście opisywana jest jedna szkoła jakich  wiele w Polsce. Panuje tu miła atmosfera , a  każdy  ma  jakieś  zadanie  do  spełnienia. My uczniowie czujemy się tu bezpiecznie i dobrze. Wiemy, że mamy do kogo zwrócić się ze swoimi problemami i bolączkami. Nauczyciele starają się zawsze nam pomóc, dbają o nasze wykształcenie i  zwracają uwagę na to, abyśmy  oprócz nauki mieli zapewnioną rozrywkę.

Zajęcia  lekcyjne  są   ciekawe  i  różnorodne,  np.: mamy lekcje w muzeum, gramy  w  karty  ortograficzne, pracujemy  w  grupach, na wielu  przedmiotach  korzystamy  z  komputerów, gramy  w  różne  gry, wykonujemy  plakaty, przeprowadzamy  doświadczenia, jeśli  to  możliwe  wychodzimy  na  lekcje  w  najbliższej  okolicy  lub  na  świeżym  powietrzu. Na  przerwach  odbywają  się  mecze  między poszczególnymi  klasami.
W  czasie  zajęć  pozalekcyjnych   wyjeżdżamy  na  rajdy rowerowe,  pracujemy  nad  projektami, organizujemy  uroczystości  szkolne  i  środowiskowe. Poza  lekcjami  mamy  m.in. takie  koła:
– taneczne,
– historyczne,
– matematyczne,
– j. polskiego,
– sportowe,
– j. angielskiego,
– plastyczne.

Jeździmy  na  wiele  wycieczek  i  zwiedzamy  ciekawe  miejsca. Kiedy  chcemy  możemy  korzystać  z  pracowni  komputerowej  i  biblioteki. W  naszej  szkole  jest  ciekawie  i  wesoło. Wspólnie  korzystamy  z  sal gimnastycznych, biblioteki, a  także  z  niektórych  pomieszczeń lekcyjnych.

Hotel w Gnieźnie